×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» آرشیو » از همه پرسنل صندوق و شرکت های تابعه انتظار ویژه دارم که با اهتمام و تلاش مضاعف قدم بردارند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۰:۲۹

 کد خبر: 14107

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد:

از همه پرسنل صندوق و شرکت های تابعه انتظار ویژه دارم که با اهتمام و تلاش مضاعف قدم بردارند

نشست دکتر مسرور مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد با معاونان ، مدیران و روسای ادارات صندوق برگزار گردید. به گزارش مرکز روابط عمومی و ارتباطات صندوق بازنشستگی فولاد، دکتر مسرور در سخنانی در این نشست اظهار داشت: به دلیل اینکه این جلسه با هدف آشنایی با عزیزان مسئول در صندوق برگزار شده خیلی بنا ندارم که […]

از همه پرسنل صندوق و شرکت های تابعه انتظار ویژه دارم که با اهتمام و تلاش مضاعف قدم بردارند

نشست دکتر مسرور مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد با معاونان ، مدیران و روسای ادارات صندوق برگزار گردید.

به گزارش مرکز روابط عمومی و ارتباطات صندوق بازنشستگی فولاد، دکتر مسرور در سخنانی در این نشست اظهار داشت: به دلیل اینکه این جلسه با هدف آشنایی با عزیزان مسئول در صندوق برگزار شده خیلی بنا ندارم که مباحث کلان را مطرح کنم. البته چند نکته ای که به نظرم حائز اهمیت است را بیان می کنم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد گفت: من در جاهایی که بوده ام سعی کرده ام به بدنه سازمان اعتماد کنم و از نفرات داخل سازمان فراخور فرصت هایی که پیش می آید استفاده نمایم. در صندوق بازنشستگی فولاد نیز  همانند سوابق گذشته خود، نیروهای توانمند و با انگیزه را رصد می کنم تا بتوانیم با رعایت اصل شایسته سالاری از این عزیزان استفاده نماییم.

مسرور خدمت به بازنشستگان فولاد را دارای اجر اخروی دانست و ضمن تاکید ویژه بر تحقق اهداف سازمانی تصریح کرد: باید تلاش کنیم وضعیت صندوق را متحول نماییم.

وی همکاری و تعامل سازمانی در صندوق را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: به عنوان مثال باید بین معاونت برنامه ریزی و معاونت مالی همکاری و تعامل نزدیکی وجود داشته باشد و این دو معاونت اطلاعات خود را به سرعت به اشتراک بگذارند. در این خصوص نیازمند یک بازنگری و مهندسی مجدد فرآیندها هستیم و این وظیفه ای است که به معاونت برنامه ریزی محول کرده ایم. انشاالله در یک بازه زمانی کوتاه ما بتوانیم یک نمودار جریان فرآیند( دی اف دی) داشته باشیم تا همه سازمان بدانند که ابتدا و انتهای فرآیند کجاست.

مسرور نظارت بر شرکت های تابعه صندوق را بسیار با اهمیت توصیف کرد و افزود: در حال حاضر یکی از خلاهای موجود این است که نظارت مناسبی بر شرکت ها وجود ندارد. اصلا با شرکتی که از نظرات صندوق تبعیت نمی کند تعارف نداریم.

شرکت ها باید پرداخت های خود را بر اساس آنچه در بودجه پیش بینی شده به موقع بپردازند. در جلسه با مقام عالی وزارت نیز اشاره کردم که مدیریت نظارت ما باید در جلسات هیات مدیره شرکت ها بدون حق رای شرکت نمایند. این مدلی است که در جاهای دیگر نظیر شستا نتیجه خوبی داده و باید در صندوق نیز همین روند را دنبال کنیم.

وی افزود: شرکت های ما حتما باید سودآور باشند. ضروری است شرکت ها گزارش عملکرد یازده ماهه خود را ارائه دهند تا مشخص شود چقدر سودآوری داشته اند.

مسرور گفت: باید در ساختار سازمانی تغییراتی داشته باشیم. معاونان باید در یکی دو روز آینده پیشنهادات خود را ارائه دهند. ساختار باید چابک باشد. امیدواریم در ماه آینده ساختار سازمانی را فراخور اهدافمان تقویت نماییم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد حوزه حقوقی صندوق را بسیار مهم دانست و ادامه داد: از سرپرست امور حقوقی انتظار دارم که مسایل حقوقی شرکت ها را به صورت خاص پیگیری نماید. باید همه املاک  و دارایی های صندوق شناسنامه دار شوند تا ما بتوانیم دارایی های غیرمولد خودمان را به مولد تبدیل کنیم.

مسرور خاطرنشان کرد: از همه کسانی که در صندوق کار می کنند انتظار ویژه دارم که با اهتمام و تلاش مضاعف قدم بردارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت نقش روابط عمومی صندوق تاکید کرد و گفت: اقدامات مناسب شرکت های تابعه باید توسط روابط عمومی ما منعکس گردد. ضمن اینکه روابط عمومی باید با اقدامات خود به بازنشستگان امید بدهد و به گونه ای اطلاع رسانی نماید که بازنشستگان ما احساس نمایند تمام کارکنان صندوق در جهت رفاه این عزیزان تلاش می کنند. سایت اینترنتی صندوق هم باید تقویت شود. اطلاعات در سایت کنونی زیبنده صندوقی با این حجم کار و گردش مالی نیست. لازم است که بخش آی تی صندوق با کمک روابط عمومی در یک بازه زمانی کوتاه ، سایت را متحول کنند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد  در پایان خاطرنشان کرد: به رغم چالش های زیادی که در صندوق داریم معتقدم با همکاری و تعامل با یکدیگر  و با یک عزم جهادی می توانیم به اهداف مورد نظر دست یابیم.


برچسب ها : ,
دسته بندی : آرشیو
ارسال دیدگاه