×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» بازنشستگان بخوانند » از شایعه تا واقعیت: ورزش شما را باهوش تر می کند؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۴:۲۳

 کد خبر: 13960

از شایعه تا واقعیت: ورزش شما را باهوش تر می کند؟

در خصوص فواید ورزش صحبتهای متعددی می شود و بسیاری از افراد از ورزش مستمر سود روانی و فیزیکی بسزایی دریافت کرده اند اما یکی از مواردی که در خصوص ورزش مطرح می شود، فواید ورزش برای هوش است. به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد به نقل از انتخاب، انجام ورزش منظم می تواند […]

از شایعه تا واقعیت: ورزش شما را باهوش تر می کند؟

در خصوص فواید ورزش صحبتهای متعددی می شود و بسیاری از افراد از ورزش مستمر سود روانی و فیزیکی بسزایی دریافت کرده اند اما یکی از مواردی که در خصوص ورزش مطرح می شود، فواید ورزش برای هوش است.

به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد به نقل از انتخاب، انجام ورزش منظم می تواند از بسیاری جهات مفید باشد و یکی از این جهات نیز فواید و تاثیر روانی ورزش است.

به نظر می رسد این فقط بدن شما نیست که از ورزش سود می برد. درواقع مغز شما نیز از ورزش سود می برد. به گفته پزشک ارشد مؤسسه سرطان شناسی هاروارد؛ دانا فاربر، مولکول های مفید بدن در طی تمرینهای استقامتی افزایش پیدا می کند و  با افزایش سطح این مولکولها، ژنهای مربوط به یادگیری و حافظه نیز فعال می شوند.

این موضوع همچنین می تواند سطح هورمون استرس کورتیزول را پایین آورده و تفکر انتقادی شما را بهبود بخشد (لازم به ذکر نیست که وضعیت خلقی و استرس شما را نشان می دهد). سایر مطالعات نشان می دهد که ورزش منجر به تقویت شناختی و افزایش سطح اکسیژن مغز و تمرین ذهنی شما در طول ورزش های رقابتی می شود.

 


برچسب ها :
دسته بندی : بازنشستگان بخوانند
ارسال دیدگاه