خانه » اخبار » همایش پیاده‌روی خانوادگی کارگران به مناسبت گرامیداشت هفته کارگر در بوستان ولایت برگزار شد
185310_orig

همایش پیاده‌روی خانوادگی کارگران به مناسبت گرامیداشت هفته کارگر در بوستان ولایت برگزار شد

نخستین همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی کارگران به مناسبت گرامیداشت هفته کارگر صبح امروزجمعه هفتم اردیبهشت در بوستان ولایت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد؛
دکتر علی ربیعی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  در این همایش بزرگ که با حضور علیرضا محجوب دبیر کل خانه کارگر ، ابراهیم صادقی فر سرپرست معاونت فرهنگی ، اجتماعی وزارت تعاون ، کارورفاه و خانواده کارگران برگزارشد گفت : برنامه‌های نشاط ‌آوری را برای جامعه کارگری در دستور کار قرار داده ایم .
وی ، نشاط همراه با بهره‌ وری و زندگی خوب را  برای کارگران ضروری دانست و افزود : معتقدیم کارگران نقش بسیار بزرگی در رشد و توسعه کشور دارند .
ربیعی با بیان اینکه امروز را به صورت نمادین روز نشاط و ورزش برای کارگران قرار داده‌ایم، گفت: جامعه کارگری ما همواره گروه و طبقه بزرگ اجتماعی بودند که با کار و تلاش خود به جامعه روح بخشیدند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار امیدواری کرد که زمینه‌های شادی و نشاط  برای کارگران و خانواده‌های آنان فراهم شود و در این راستا همگی سعی می‌کنیم تعداد ورزشگاه‌ها را بیشتر کنیم تا فرزندان و خانواده‌های کارگران به صورت ارزان‌قیمت در این مکان‌ها ورزش کنند.
در این مراسم علیرضا محجوب دبیر کل خانه کارگر نیز ضمن تبریک هفته کارگر گفت : مهمترین پیامی که مقام معظم رهبری امسال به صنعت و کارگران دادند حمایت از کالای ایرانی است وحمایت از کارگر ایرانی با حمایت از کالای ایرانی ممکن می‌شود اگر کسی می‌خواهد از کارگر ایرانی حمایت کند باید از کالای ایرانی حمایت کرده و آن را جایگزین کالای خارجی کنند.
در ادامه این مراسم صادقی فرسرپرست معاونت فرهنگی ، اجتماعی  وزارت  تعاون ، کارو رفاه اجتماعی با اظهار امیدواری نسبت  اینکه این برنامه به صورت فصلی برگزار شود، گفت: جشنواره‌های متنوعی برای کارگران و خانواده‌های آنها در نظر گرفته شده است تا نشاط و شادابی کارگران را افزایش دهیم.
وی با بیان اینکه وزارت کار، تعاون و وزارت اجتماعی در کنار مباحث مربوط به تنظیم روابط کار و بازار کار به مباحث امور اجتماعی و فرهنگی نیز می‌پردازند، افزود: در کنار همه این موارد مباحث ورزشی کارگران را نیز دنبال می‌کنیم.
صادقی‌فر با اشاره به وجود بیش از ۲۵۰ استادیوم ورزشی در کشور یادآور شد: از ابتدای سال تاکنون پنج استادیوم دیگر را نیز کلنگ زدیم و امیدواریم این تعداد تا پایان سال به ۵۰ مورد برسد.
گفتنی است، غرفه‌های ورزشی متنوعی همچون دارت، تیراندازی با کمان، حلقه، فریزبی، فوتبال دستی، هلیارد و هدف گیری با توپ و همچنین غرفه مرکز سنجش ساختار قامتی و تندرستی کارگران برای شرکت کنندگان در این همایش  ایجاد شده بود.
همچنین گروه‌های موسیقی سنتی، ژیمناستیک ‌کاران و… نیز برای حاضران برنامه اجرا کردند. کارگران به همراه خانواده خود، مسافت حدود سه کیلومتر را پیاده طی کردند.
Untitled

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

theme