خانه » اخبار شرکت‌ها و گزارش‌ها » ثبت دو رکورد جدید فولادسازی، رکورد شبانه روزی تعداد ذوب و رکورد تولید ماهانه آهن اسفنجی در فولاد خراسان
Img_1775

ثبت دو رکورد جدید فولادسازی، رکورد شبانه روزی تعداد ذوب و رکورد تولید ماهانه آهن اسفنجی در فولاد خراسان

رکورد شبانه روزی تعداد ذوب در فولاد خراسان شکسته شد

کارکنان پرتلاش واحد فولادسازی مجتمع فولاد خراسان رکورد خود را در تعداد ذوب در یک شبانه روز جا به جا کردند.

رییس واحد ذوب فولاد خراسان گفت: جابه­جایی نصابِ تعداد ذوبِ گرفته شده در یک شبانه روز در کارخانه های فولادسازی شماره ۱ و ۲ مجتمع، روز جمعه ۲۹ دی ماه در حالی با یک ذوب بیش تر از نصاب قبلی به ۳۴ ذوب در شبانه روز ارتقا یافت، که رکورد پیشین با ۳۳ ذوب در آذرماه ۹۶ ثبت شده بود.

مهندس خسرو دلیلی با بیان این که انگیزه بالای همکاران برای رسیدن به حداکثر ظرفیت و تعهد آن ها به ارتقای تولید و برنامه ریزی های انجام شده، عامل اصلی حصول این موفقیت است، افزود: تامین به موقع مواد اولیه، تجهیزات و ملزومات تولید و نیز بهسازی طراحی دو کارخانه فولادسازی و متناسب سازی آن با نیازهای تولید، از جمله جا به جایی جرثقیل ها میان دو سالن تولید از علل موثر بر دست یابی به رکورد تازه بوده است.

مدیر فولادسازی فولاد خراسان هم با قدردانی از همت و همدلی همکاران گفت: پشتیبانی و تمهیدات معاون بهره برداری و نیز عملکرد خوب همکاران مان در واحد های مختلف پشتیبانی به ویژه معاونت بازرگانی در تامین و تهیه مواد اولیه مورد نیاز و قطعات و تجهیزات شرایط مناسبی را برای ارتقای ظرفیت تولید در فولاد خراسان فراهم کرده است.

به گفته مهندس شفیعیان، فولادسازی تازه تاسیس شماره ۲ شرکت، که قاعدتا باید در دوره راه اندازی (Learning Curve) قرار داشته باشد، با تجربه همکاران و توان بالقوه موجود در شرکت عملا وارد پروسه دست یابی به ظرفیت اسمی خود شده و در صورت مساعد بودن شرایط و ادامه روند موجود، با سعی و تلاش تمامی کارکنان و حمایت تمامی واحدهای ستادی و پشتیبانی، قبل از پیش بینی های فنی شاهد تولید ۷۲۰ هزار تن فولاد خام در این کارخانه خواهیم بود.

ثبت دو رکورد جدید فولادسازی در مجتمع فولاد خراسان

با همت کارکنان متعهد و سخت کوش واحد فولادسازی مجتمع فولاد خراسان رکورد ماهانه تولید شمش فولادی در این مجتمع در دی ماه ۱۳۹۶ شکسته شد. این در حالی است که نیروهای تلاش گر واحد فولادسازی شماره ۲، که اردیبهشت ماه امسال به بهره برداری رسید، رکورد روزانه تولید شمش را در دو روز پیاپی، دو بار جا به جا کردند.

به گفته رییس تولید ریخته گری مجتمع فولاد خراسان، پرسنل تلاش گر واحد ریخته گری فولادسازی شماره دو که روز ۲۸ دی ماه ۱۳۹۶ موفق شده بودند با ثبت رکورد تولید روزانه ۱۷۶۴ تُن، رقم ثبت شده قبلی را ۷۷ تن ارتقا ببخشند، یک روز بعد در تاریخ ۲۹ دی ماه با تولید ۱۸۴۹تن رکورد تازه ای را در تولید و ریخته گری شمش ثبت کنند.

مهندس علیرضا راستگو با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: با کسب این نصاب ها، رکورد روزانه مجموع تولید در دو ناحیه فولادسازی این شرکت نیز جا به جا شد.

راستگو افزود: پیش از این و در تاریخ ۱۷ آذر در دو واحد فولادسازی جمعا ۳۶۹۱ تن تولید روزانه به ثبت رسیده بود که روز ۲۸ دی ماه امسال، و در حالی که کم تر از ۸ ماه از آغاز راه اندازی فولادسازی شماره ۲ سپری شده است، نصاب تولید روزانه ۳۷۳۹ تنی توسط فولادمردان خراسان به ثبت رسید.

وی افزود: همکاران شیفت B واحد ریخته گری شماره ۲، در ادامه تلاش ها برای رسیدن به ظرفیت اسمی این واحد تازه تاسیس، با انجام ۹ ذوب متوالی و به صورت پیوسته، گامی جدی در تطبیق واحد تازه راه اندازی شده با شرایط تولید و کسب ظرفیت اسمی برداشتند.

در همین راستا، مدیر فولادسازی مجتمع با اشاره به تعهد و انگیزه بالای همکاران خود برای دست یابی به بالاترین سطح عملکرد گفت: در کنار عزم و اراده پرسنل، تامین به موقع برخی قطعات و تجهیزات تولید و نیز تامین مواد اولیه، به ویژه گندله و آهن اسفنجی، از دیگر عوامل دست یابی به این موفقیت بوده است.

مهندس محمدرضا شفیعیان افزود: در کنار این موارد، رفع برخی از ایرادات موجود در طرح فولادسازی شماره ۲، به همت کارکنان و پیمانکاران هم از دیگر دلایل رسیدن به نصاب های جدید بوده است.

شفیعیان خاطرنشان کرد: آن چه عملکرد واحد شماره ۲ فولادسازی را برجسته تر می سازد، کم نظیر بودن طی شدن روند دست یابی به رکوردهای تولید در دوره موسوم به «راه اندازی» است که می توان گفت فولادسازی شماره ۲ مجتمع فولاد خراسان، در مقایسه با واحد های مشابه و از جمله فولادسازی شماره ۱ همین مجتمع، فراتر از انتظارات به نمودار تولید رسمی و اعلام شده خود نزدیک می شود.

شفیعیان اظهار امیدواری کرد که در صورت مساعد بودن شرایط و ادامه روند موجود، با سعی و تلاش تمامی کارکنان و حمایت تمامی واحدهای ستادی و پشتیبانی شاهد ثبت رکوردهای دیگر تا رسیدن به ظرفیت متوسط روزانه ذوب که ۱۸ ذوب و ظرفیت اسمی سالانه این کارخانه که ۷۲۰ هزار تن فولاد خام است، باشیم.

مهندس زارع معاون بهره برداری شرکت ضمن تقدیر و تشکر از تلاش تمامی همکاران بهره برداری و پشتیبانی این موفقیت را به تلاشگران بخش فولادسازی تبریک گفت.

مجتمع فولاد خراسان با ظرفیت تولید سالانه حدود ۴/۱ میلیون تن فولاد خام، دارای ۲ واحد فولادسازی است، که کارخانه فولادسازی شماره ۲ شرکت، اردیبهشت ماه امسال به بهره برداری رسید و دست یابی به این رکوردهای تازه در این واحد از روند رو به رشد تولید شرکت و رسیدن هر چه سریع تر به ظرفیت اسمی تولید فولاد خام در بزرگترین جبهه صنعتی شرق کشور حکایت دارد.

رکورد تولید ماهانه «آهن اسفنجی» در فولاد خراسان

رکورد ماهانه تولید آهن اسفنجی در واحد احیا مستقیم فولاد خراسان شکسته شد.

با تولید ۱۲۸۰۲۹تن آهن اسفنجی در دی ماه سال ۱۳۹۶ ، میزان تولید این محصول در فولاد خراسان، نسبت به رکورد قبلی ۹۰۱ تن افزایش یافت.

مدیر احیا مستقیم مجتمع فولاد خراسان رکورد قبلی تولید آهن اسفنجی را ۱۲۷ هزار و ۱۲۸ تن اعلام نمود، که در شهریور ماه سال ۱۳۹۲ اتفاق افتاده است.

مهندس فرشید فضیلتی افزود: با توجه به راه اندازی واحد فولادسازی شماره ۲ در اردیبهشت ماه سال جاری و افزایش تولید آن واحد ، افزایش تولید در واحد احیا که تامین کننده ماده اولیه واحد فولادسازی است برنامه ریزی گردید .

وی دستیابی به این رکورد را تلاش همسوی همه همکاران تولید و پشتیبانی دانست و افزود: تامین به موقع قطعات یدکی وگندله مورد نیاز این واحد با افزایش زمان در دسترس تولید را از دیگر علل محقق شدن این رکورد نام برد.

ایشان ضمن تشکر و قدردانی از تمامی همکاران و دیگر بخش ها، که در به ثمر رسیدن ثبت این رکورد تلاش کرده اند، اظهار امیدواری نمود به زودی با راه اندازی واحد گندله سازی شرکت و پایداری تامین مواد اولیه باکیفیت، تولید ناحیه احیا نیز به رکوردهای بالاتری دست یابد .

یاد آور می شود واحد احیا مستقیم این شرکت دارای دو مدول با تکنولوژی میدرکس می باشد و در سال ۱۳۸۸ افتتاح و شروع بکار نموده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

theme