خانه » اخبار شرکت‌ها و گزارش‌ها » دخانیات تنها خریدار توتون داخلی/شرکت های رقیب مکلف به مصرف توتون داخل شوند
ccccc

دخانیات تنها خریدار توتون داخلی/شرکت های رقیب مکلف به مصرف توتون داخل شوند

به گزارش روابط عمومی شرکت دخانیات ایران، محمدیان شمالی در حاشیه بازدید از مرکز تحقیقاتی تیرتاش در جمع خبرنگاران افزود: اکنون ۳۳ هزار تن توتون سنواتی در انبارهای دخانیات داریم و همچون چای سنواتی، معضل بزرگ برای شرکت شده است و باید فکر اساسی شود.

وی اظهار کرد: شرکت دخانیات ایران به عنوان تنها خریدار توتون داخلی، سالانه بطور مستقیم ۸۰ میلیارد تومان و با هزینه جانبی بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیارد تومان پول توتون داخلی پرداخت می کند.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران با اعلام اینکه از سال ۹۱ تاکنون، دخانیات تکلیفی برای خرید توتون ندارد، مگر به اندازه نیاز، ادامه داد: چون از ۸۰ سال گذشته تاکنون دخانیات ایران، خریدار توتون داخلی بوده است این خرید ادامه دارد.

محمدیان شمالی در مورد چگونگی اصلاح این وضعیت و کمک به کشاورزان توتون کار گفت: اصلاح تعرفه خرمن باید مورد توجه قرار گرفته شود که پیشنهاد از سال گذشته مکتوب ارائه شد اما اجرایی نشد و همچنین شرکت های رقیب مکلف به مصرف توتون داخل شوند و این مساله هم باید با قوت پیگیری شود.

وی افزود: هم اکنون ۱۵ شرکت فعال در حوزه تولید سیگار به ارزش ۱۲ هزار میلیارد تومان در کشور فعالیت دارند که از این مقدار درآمدها تنها ۸۰۰ میلیارد تومان آن سال گذشته به ما رسیده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

theme