خبر برگزیده
خانه » دسته‌بندی نشده » کارشناسان متعهد فولاد خراسان موفق شدند: مصرف فلکسیبل را تا ۹۸ درصد کاهش دهند
img_2240

کارشناسان متعهد فولاد خراسان موفق شدند: مصرف فلکسیبل را تا ۹۸ درصد کاهش دهند

استفاده از فلکسیبل های سرامیکی به جای نوع ضدسایش، علاوه بر کاهش ۹۸ درصدی مصرف این قطعه، زمان توقف برای تعویض آن به میزان قابل ملاحظه ای کاهش یافت و درهمین حال بیش از ۷۱ درصد در هزینه های این تجهیز صرفه جویی شد.

معاون بهره برداری شرکت با اعلام این مطلب به «طنین» گفت: فلکسیبل ها که از آن برای شارژ کربن در کوره ذوب استفاده می شود، بر اساس طراحی اولیه کارخانه تا کنون نوع ضد سایش آن به کار بسته می شد که عمر نسبتا کوتاهی داشتند و مشکلات فراوانی از جمله توقفات اضطراری را ایجاد می کردند.

به گفته مهندس زارع، با بررسی های صورت گرفته در جلسات بررسی توقفات فولادسازی این نوع تجهیز از تاریخ ۱۹ اردیبهشت ماه گذشته با مدل سرامیکی جایگزین شد که کاهش چشم گیر هزینه نهایی تولید و صرفه جویی قابل ملاحظه ای را به همراه داشت.

وی افزود: فلکسیبل های جدید که ۲۵برابر گران تر از نوع پیشین است، به علت کارکرد بسیار طولانی تر، تا کنون به ازای هر ذوب ۷۱ درصد کاهش هزینه را در پی داشته است.

زارع ادامه داد: به لحاظ آماری، میانگین مصرف فلکسیبل ضد سایش ۰٫۲۲۵ متر به ازای هر ذوب بوده که در حال حاضر (وتا کنون) این رقم به ۰٫۰۰۲۶ متر به ازای هر ذوب رسیده است.

وی با بیان این که فلکسیبل های قبلی بعد از هر ۳۱٫۵ ذوب (به طور تقریبی ۵ شیفت ذوب گیری) نیامند تعوض بود، افزود: فلکسیبل های سرامیکی به کار رفته فعلی، تا این لحظه و پس از ۲۶۵۰ ذوب (۸۴ برابر نوع ضدسایش) هنوز نیاز به تعویض ندارند.

معاون بهره برداری کاهش کار نیروی انسانی، کاهش توقفات ناشی از خرابی و تعویض قطعه معیوب، و افزایش زمان آماده به کار بودن تجهیز را از مهم ترین مزایای استفاده از فلکسیبل سرامیکی بیان کرد و افزود: کاهش مصرف مواد اولیه «کُک» بر اثر جلوگیری از خرابی زودهنگام فلکسیبل و هدر رفتن کک، از دیگر مزایای این تصمیم بوده است.

استفاده از قطعات و تجهیزات مناسب و تاکید بر کاهش هزینه تولید از مهم ترین برنامه ها و اهداف سال جاری در شرکت عنوان شده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

theme