خبر برگزیده
خانه » اطلاعیه » قابل توجه مدیران محترم کانون ها و کلیه بازنشستگان محترم صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد
1111

قابل توجه مدیران محترم کانون ها و کلیه بازنشستگان محترم صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد

با عنایت به سوالات متعدد بازنشستگان گرامی درخصوص برخی مسائل و مشکلات موجود ضمن تشکر از صبر و تحمل شما عزیزان، اقدامات انجام شده و در دست اقدام به شرح زیر اعلام می گردد:

۱) با توجه به اینکه در لایحه پیشنهادی برنامه ششم توسعه، ادغام صندوق با سازمان اجتماعی، مطرح که طی پیگیری های بعمل آمده، موضوع ادغام موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی منتفی و مقرر گردید پیشنهاد جایگزین جهت نحوه دریافت مطالبات صندوق از دولت محترم توسط کمیسیون های محترم مجلس تهیه و به کمیسیون تلفیق ارائه گردد.

۲) درخصوص معوقات مربوط به افزایش حقوق بازنشستگی در ۳ ماهه ابتدای سال ۱۳۹۵، محاسبات لازم به منظور، تامین اعتبار آن در ردیف بودجه اختصاصی دولت انجام شده است، و با عنایت به مکاتبات مربوط به این موضوع با سازمان مدیریت و برنامه ریزی مقرر گردید در اولین فرصت تامین اعتبار و واریز مبالغ توسط خزانه کل کشور به حساب موسسه، نسبت به پرداخت حقوق معوقه اقدام گردد، لازم به توضیح است که با توجه به توافقات انجام شده با نمایندگان کانون های بازنشستگان، مقرر شده در جهت تامین کسری بودجه مربوطه همکاری لازم را در پیگیری تخصیص اعتبار با این موسسه داشته باشند.

۳) با عنایت به اتمام مدت قرارداد بیمه عمر و پس انداز ملت، با توجه به پیگیری و تلاش این موسسه بخشی از مبالغ مربوطه توسط بیمه مذکور پرداخت و مقرر گردید مابقی مبالغ کسر شده از مستمری بازنشستگان محترم به همراه سود متعلقه، از این ماه و طی ماه های آتی توسط موسسه به حساب افراد ذینفع واریز گردد، و غرامت فوت متقاضیان نیز راساً به حساب بازنشستگان پرداخت خواهد شد.

۴) در خصوص هزینه های درمانی بازنشستگان ذوب آهن جلسه ای با حضور مدیران صندوق و مدیران مربوطه ذوب آهن در صندوق برگزار و با هماهنگی انجام گرفته با هیئت مدیره محترم ذوب آهن مقرر گردید کلیه بازنشستگان سریعا توسط ذوب آهن زیر پوشش بیمه پایه و تکمیلی همسان کامل کارمندان شاغل قرار گیرند و به نحو مناسب پوشش در مانی برقرار گردد .این موضوع مورد تایید و مصوب هیئت مدیره ذوب آهن قرار گرفت.

۵) در رابطه با موضوع تعدادی از بازنشستگان ذوب آهن که در سال ۹۲ بازنشسته گردیدند مقرر گردید طبق صورتجلسه تنظیمی با نمایندگان ذینفع، مقرری طبق دو سال آخر بازنشستگی محاسبه و از آبان ماه پرداخت و هزینه مرتبط آن از ذوب آهن به حساب صندوق واریز گردد.

۶) در خصوص بیمه عمر و حوادث بازنشستگان ذوب آهن نیز موضوع توسط کارشناسان ذوب آهن مورد تایید قرار گرفته و مقرر گردید با مصوبه هیات مدیره ذوب آهن راسا برقرار گردد.ضمنا بدیهی است مبالغ کسر شده پس از وصول از ذوب آهن مسترد می گردد.

۷) در رابطه با اصلاح احکام موضوع تبصره ۵ با عنایت به اینکه طبق صورتجلسات قبلی در دو نوبت از طرف صندوق موضوع در هیئت امناء مطرح گردیده ومقرر گردید احکام کلیه بازنشستگان طبق قوانین و تعهدات صندوق و آئین نامه استخدامی واحدها مورد بررسی مجدد قرار گرفته و حسب مورد در صورتی که حقی از هر یک از عزیزان ضایع گردیده و یا استحقاق دریافت حق مدیریت یا سختی کار را داشته باشند ، حسب مورد به احکام نامبردگان اضافه و از زمان بازنگری پرداخت گردد. بدیهی است این بازنگری از اواخر این ماه شروع و فرد ذینفع ویا نمایندگان محترم کانون ها مجاز به حضور در بازنگری و صدورا حکام جدید می باشد و ضمناً همزمان تیم های عملیاتی به شهرستان های کرمان – اصفهان- منطقه شمال و شاهرود جهت این مهم اعزام می گردد.

لذا با عنایت به پیگیری موارد فوق بر اساس سوالات تعدادی از بازنشستگان بدین وسیله اعلام می گردد: در حال حاضرنیاز به هیچگونه تجمع و مراجعه نمی با شد و اجرای موارد فوق راسا از طریق صندوق به طور مستمرپیگیری و نتیجه آن به اطلاع بازنشستگان محترم اعلام خواهد شد،و در صورت نیاز به مراجعه و تجمع قانونی ،پس از اخذ مجوز از مراجع ،مراتب اعلام می گردد.

با تشکر

صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

theme