خبر برگزیده
خانه » اخبار » طلب ۲۰ هزار میلیارد تومانی صندوق بازنشستگی فولاد از دولت
e46a4169-c1cf-4e11-84ae-8ff2ddf701c0

طلب ۲۰ هزار میلیارد تومانی صندوق بازنشستگی فولاد از دولت

به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد ، مهندس اکبر نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز در پاسخ به این سوال که آخرین وضعیت پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد در سال جاری تاکنون چگونه بوده است؟ توضیح داد: امسال مشکلی از بابت پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد نداشته و نخواهیم داشت چرا که از منابع عمومی دولت بودجه‌ای معادل حدود ۱۹۰۰ میلیارد تومان از سوی دولت به پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد اختصاص یافته که هر ماه به صورت منظم این بودجه اختصاص می‌یابد.

وی افزود: امسال رویه پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد اصلاح شده است و حقوق هر ماه معمولا حداکثر تا روز دهم ماه بعد از آن پرداخت می‌شود.

به گفته وی هم‌اکنون صندوق بازنشستگی فولاد ایران حدود ۸۵ هزار نفر مستمری‌بگیر دارد و در حال حاضر نیز بازنشستگان معوقه‌ای ندارند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد  در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چه زمانی مشکل پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد به صورت ریشه‌ای حل خواهد شد؟ توضیح داد: قرار است دولت در برنامه ششم توسعه مطالبات صندوق بازنشستگی فولاد ایران را پرداخت کند که اگر این اتفاق بیفتد صندوق منابع لازم را برای سرمایه‌گذاری و کسب سود لازم بدست خواهد آورد.

نوروزی افزود: در حال حاضر مطالبات صندوق بازنشستگی فولاد ایران از دولت به حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد همچنین در ادامه با اشاره به اینکه صندوق بازنشستگی فولاد ایران حدود ۲۰ درصد سهم در شرکت ذوب آهن اصفهان دارد، عنوان کرد: به سازمان خصوصی‌سازی برای فروش این سهام وکالت داده‌ایم اما فعلا برنامه‌ای برای واگذاری سهام سایر شرکت‌های زیرمجموعه صندوق نداریم.

به گفته وی صندوق بازنشستگی فولاد  امسال در تلاش است تا اصلاح ساختار را در شرکت‌های زیرمجموعه خود جهت رسیدن به سودآوری محقق کند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

theme